FAQs

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Każdy operator, który posiada wykształcenie techniczne bądź odpowiednie doświadczenie i został przeszkolony w zakresie przepisów BHP oraz zasad obsługi stanowiska na którym zainstalowany jest robot.

Niezbędne przeszkolenie w środowisku produkcyjnym przeprowadzane jest przez integratora podczas uruchomienia i jest nieodpłatne.

 

Szkolenia w środowisku produkcyjnym przeprowadzane są dla operatorów w zakresie:

mechanicznej obsługi

obsługi oprogramowania oraz pulpitu sterowniczego

bezpiecznej eksploatacji oraz zasad BHP

Roboty przemysłowe naszej produkcji charakteryzują się łatwością obsługi i pełną elastycznością.

Zadbaliśmy o uwzględnienie wielu opcji w naszym oprogramowaniu EScontrol w celu szybkiego przezbrojenia.

Oczywiście, przyjazny dla operatora panel sterowania jest w pełni intuicyjny, a grafiki czytelne.

Nasz układ sterowania wyposażony jest w takie funkcje jak: programowanie robota przez uczenie, gromadzenie programów, optymalizację programów w trakcie pracy i wiele innych przydatnych funkcjonalności.

Oprogramowanie EScontrol umożliwia systematyczne monitorowanie pracy urządzenia.

Oferujemy połączenie zdalne z naszym serwisem technicznym w celu diagnostyki i szybkiego rozwiązania problemu.

Dodatkowo, operator bezpośrednio z panelu sterowania może przesłać raport z diagnostyką, na podstawie której planowane są kolejne działania zapobiegawczo‑naprawcze.

Nie sposób nie zauważyć, że od powstania pierwszych robotów wiele się zmieniło. Nie są to już ogromne, ciężkie maszyny, przystosowane do wykonywania prac 247, ale dedykowane do jednego konkretnego zadania, które często były skomplikowane w obsłudze.

Niewielkich rozmiarów, lekkie, manipulatory otwierają wiele nowych perspektyw. Kompaktowa budowa robotów z serii ES, niewielka waga oraz łatwy w obsłudze panel sterowania pozwala na szybką zmianę konfiguracji i adaptacji w innym gnieździe produkcyjnym.

W czasach kiedy zapotrzebowanie na produkty zmienia się w prędkością światła, w dużej mierze za pośrednictwem Internetu, przedsiębiorcy muszą być bardziej elastyczni i otwarci na potrzeby rynku. Roboty przemysłowe z serii ES są uniwersalne i wielozadaniowe.

Korzyści, które mogą osiągnąć przedsiębiorstwa dzięki wdrożeniu innowacyjnych 6‑osiowych robotów EASY ROBOTS to: wyższa rentowność, ogólny wzrost przychodów, zdobycie nowych klientów, większa sprzedaż i skala produkcji.

Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie, ponieważ należy rozpatrzeć szereg aspektów zaczynając od branży i celu zastosowania zautomatyzowanej linii przez osiąganą wydajność, koszty utrzymania zatrudnionych pracowników, itp.

Statystycznie koszt inwestycji wraz z przeglądami eksploatacyjnymi powinien zwrócić się w ciągu 2 lat.

Niezbędnym warunkiem, aby unikać awarii jest przede wszystkim stosowanie się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi.

Żywotność manipulatorów oraz sprawne funkcjonowanie całej linii produkcyjnej można dodatkowo przedłużyć poprzez konserwację zapobiegawczą.

Zapewniamy przeglądy pierwotne i zapobiegawcze, które przyczyniają się do minimalizacji występowania awarii.

Wszystkie nasze roboty przegubowe o wymiennej konstrukcji objęte są gwarancją, a części zamienne dostępne w naszym magazynie.

Kładziemy ogromny nacisk na zachowanie ciągłości produkcji dlatego w przypadku dłuższej naprawy ekipa techniczna na czas serwisu instaluje robota zastępczego, żeby maksymalnie skrócić czas przestoju.

Manipulatory zostały zaprojektowane i wzmocnione, aby mogły pracować przez długi czas z maksymalną prędkością i dokładnością, a dodatkowe wydłużenie czasu użytkowania można osiągnąć dzięki regularnej konserwacji.

Nasze przedsiębiorstwo jest silnie ukierunkowane na dostarczanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które zwiększają komfort pracy oraz pozwalają zastąpić człowieka w rutynowych, bądź ciężkich fizycznych pracach. Dysponujemy technologiami produkcji najnowszej generacji i dbamy zarówno o nowoczesny design, który od razu przyciąga uwagę odbiorców jak i funkcjonalność.

Inwestycja w rozwiązania robotyczne firmy EASY ROBOTS zapewnia szybki zwrot z inwestycji i minimalizację przestojów.

Zakres usług modernizacyjnych uzgadniany jest każdorazowo z klientem i podlega indywidualnej wycenie.

Mmanipulatory 6-osiowe, model ES jako maszyny nieukończone posiadają wymaganą dokumentację techniczną, w tym deklarację włączenia maszyny nieukończonej zgodną z następującymi dyrektywami:

Dyrektywa maszynowa 2006/42/WE
Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej EMC 2014/35/WE
Dyrektywa niskiego napięcia 2014/30/WE

Najistotniejsze aspekty, które warto brać pod uwagę, a które jednocześnie charakteryzują modele serii ES to: możliwość modernizacji i łatwość integracji z innymi urządzeniami i systemami, wysoki stopień adaptowalności i niewielki czas potrzebny na przezbrojenie, niska awaryjność oraz rozwiązania minimalizujące przestoje.

Koszty chwytaka oraz integracji.

Serwis – godziny pracy serwisu:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK   od 8:00 do 16:00

 

Pomoc zdalna – godziny pracy infolinii:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK   od 8:00 do 16:00

Masz pytanie?

×