Główna»Aktualności»Roboty do paletyzacji dla Twojego przedsiębiorstwa

Roboty do paletyzacji dla Twojego przedsiębiorstwa

Automatyzacja działań przedsiębiorstwa jest dzisiaj możliwa na różnych płaszczyznach – m.in. zakresie paletyzacji. Jest to proces, w którym doskonale sprawdzają się roboty przemysłowe. Pozwalają usprawnić proces i zapewnić jego powtarzalność, odciążając jednocześnie pracowników. Wiąże się to z oczywistymi korzyściami dla przedsiębiorstwa.

Jak roboty mogą pomóc przy paletyzacji
Paletyzacja polega na pobieraniu produktów z bufora i odkładaniu ich w uporządkowany sposób na palecie. W zależności od rozmiarów paletyzowane mogą być pojedyncze produkty albo opakowania zbiorcze. Roboty paletyzujące pozwalają na bezproblemowe utworzenie wymaganego układu produktów w warstwie. W aplikacjach paletyzacji roboty często są łączone z dodatkową osią pionową, która powiększa obszar pracy robota i umożliwia paletyzację na dużej wysokości.
Przy programowaniu robota do realizacji dowolnego układu wielkim ułatwieniem jest dedykowany moduł do paletyzacji, będący częścią składową oprogramowania ESControl. Pozwala on zdefiniować układ produktów na palecie przez wprowadzenie przez programistę kilku parametrów, takich jak wymiary produktu, odstępy pomiędzy poszczególnymi elementami, liczba warstw itd. Takie rozwiązanie daje wielką oszczędność czasu w zestawieniu z koniecznością indywidualnego określania każdej pozycji na palecie.

Dzięki wykorzystaniu robotów linia do paletyzacji może pracować bez przestojów z przewidywalną, zaprogramowaną wydajnością. Roboty paletyzujące sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu i mogą zostać zastosowane w przypadku rozmaitych linii produkcyjnych, również w trudnych warunkach Urządzenia cechują się precyzją i pozwalają na ciągłą, bezproblemową pracę, bez ryzyka uszkodzenia składowanych produktów. Są przy tym niezwykle elastyczne w zastosowaniu i wydajne, pozwalając na znaczące przyspieszenie procesów produkcji i tym samym zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa.

ER_wpis_blog_paletyzacja_2

Co więcej, zastosowanie robotów pozwala na ograniczenie nakładów i strat, a także obniżenie kosztów realizacji procesów paletyzowania i pakowania oraz całej produkcji. I to niezależnie od sytuacji kadrowej przedsiębiorstwa. Możliwość indywidualnego dopasowania parametrów robotów i całych stanowisk paletyzujących sprawia, że mogą one pracować z różnymi materiałami i pomagać przedsiębiorcom w realizowaniu ich celów biznesowych.

Roboty w paletyzacji – najważniejsze zalety
Automatyzacja procesów paletyzowania to liczne zalety dla przedsiębiorstwa – bez względu na to, w jakiej dziedzinie przemysłu się specjalizuje i jakie materiały podlegają paletyzacji lub pakowaniu. Do najważniejszych zalet robotów do paletyzacji zaliczamy:
– uniwersalność zastosowania – w różnych gałęziach przemysłu i przy pakowaniu/paletyzowaniu rozmaitych towarów, w tym kartonów, butelek, słoików, pojemników, puszek i wielu innych;
– możliwość zaprogramowania dowolnych sekwencji, zgodnie z którymi robot wykonuje kolejne czynności, co zapewnia dostosowanie do indywidualnej specyfiki procesu;
– precyzję, powtarzalność ruchów i brak przestojów;
– znaczne zwiększenie wydajności procesu i odciążenie pracowników od żmudnych, monotonnych prac;
– łatwość i bezpieczeństwo obsługi, a także wsparcie specjalistów we wdrożeniu robotów;
– obniżenie kosztów paletyzacji i pakowania, a co za tym idzie – całej produkcji.

ER_wpis_blog_paletyzacja_3

Jeżeli jesteście ciekawi, jak roboty mogą pomóc przy paletyzacji w praktyce zapraszamy do case study z firmy Canpol. Pełny opis przypadku znajdziecie tu: https://easyrobots.pl/zrobotyzowana-linia-do-paletyzacji-butelek-w-firmie-canpol/.

About Author

admin@easyrobots.eu

×