Spawanie zrobotyzowane

Poznaj małe i średnie stanowisko spawalnicze EASY CELL

Cele spawalnicze EASY CELL występują w 2 wariantach, różniących się wielkością obszarów pracy. Pierwszy z nich wyposażony jest w robota ES5 pozwalający na zasięg do 92 cm. Taka opcja świetnie sprawdzi się przy produkcji wieloseryjnej produktów o mniejszych gabarytach. Do spawania produktów o większej wielkości dobrym wyborem będzie wariant drugi wyposażony w robota ES8, który osiąga zasięg do 127 cm i sprawdza się przy wielkoseryjnej produkcji małych oraz średnich detali.

Kompleksowa produkcja oprzyrządowania

Podczas oprzyrządowanie spawania robotem znacząco różni się od tych stosowanych w produkcji ręcznej, dlatego jako firma zajmujemy się produkcją oraz montażem końcowym sprzętu spawalniczego. Na etapie projektowania warto zadbać o prawidłowe wykonanie założeń konstrukcyjnych. Przyrząd spawalniczy podczas spawania zrobotyzowanego jest bezpośrednio zaangażowany w proces. Dlatego wraz z doświadczonymi inżynierami zajmującymi się programowaniem i optymalizacją procesów tworzymy projekt przyrządu, który zagwarantuje poprawność ustawień spawanych elementów, zoptymalizuje cykl oraz ergonomie pracy operatora.

Cela spawalnicza EASY CELL S

zrobotyzowana cela spawalnicza

Stanowisko spawalnicze EASY CELL M

Więcej informacji na temat naszych stanowisk spawalniczych znajdziesz w folderze!

Cela spawalnicza
EASY CELL S
 Stanowisko spawalnicze
EASY CELL M
Zastosowany robot przemysłowy
ES8
920 mm
Maksymalny zasięg ramienia robota
1270 mm
⌀1285 mm
Rozmiar stołu
2180x2180 mm
2392 mm
Wysokość stanowiska
2500 mm
1476 mm
Szerokość stanowiska
2250 mm
1586 mm
Głębokość stanowiska
2100 mm

Spawanie zrobotyzowane

Welding to zajęcie, które wymaga doświadczenia, umiejętności posługiwania się nowoczesnym sprzętem oraz ogromnego skupienia. Bywa żmudna, uciążliwa i wyczerpująca, a często odbywa się także w warunkach szkodliwych dla zdrowia. Dlatego na rynku zaczyna brakować specjalistów, którzy świadczyliby wysokiej jakości usługi w tym zakresie.

Na szczęście rozwój technologii pozwala wypełnić tę lukę – alternatywą jest spawanie zrobotyzowane, które dla przedsiębiorstwa oznacza mniejsze koszty zatrudnienia, wyższą wydajność oraz powtarzalną jakość spoin

Spawanie robotem czy spawanie manualne?

Odpowiedź może być tylko jedna – spawanie robotem. Ręczne wykonywanie zadań wiąże się w tym zakresie z licznymi problemami.

Spawanie manulane wiąże się z:

Brakiem powtarzalności

nawet najlepszy spawacz nie jest w stanie zapewnić powtarzalnie doskonałych efektów spawania w przypadku każdego detalu, a do tego w jego pracę mogą wkradać się błędy, które powodują przestoje oraz straty materiałowe

Niską wydajnością

człowiek zawsze będzie pracował wolniej od właściwie zaprogramowanego, nowoczesnego robota, a do tego potrzebuje przerw, korzysta ze zwolnień lekarskich czy urlopów (w przeciwieństwie do robota zawsze pozostającego w gotowości)

Brakiem  specjalistów

na rynku coraz mocniej widoczny i odczuwalny jest brak doświadczonych spawaczy, co wynika nie tylko z faktu, że jest to wymagająca profesja, ale również ze spadku liczby osób czynnych zawodowo

Korzystając z robota spawalniczego, możliwe jest wyeliminowanie wszystkich tych problemów i zyskanie przewagi konkurencyjnej. Dlatego na automatyzację procesu decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców.

Robot spawający – wydajne wsparcie dla Twojej firmy

Automatyzacja produkcji to najlepszy sposób na rozwój firmy. Jednym z jej elementów może być robotyzacja procesu spawania, która dzięki najwyższej precyzji, powtarzalności oraz wydajności pozwoli skrócić cały proces i zapewni dużo wyższą jakość produktów. W Easy Robots udostępniamy naszym klientom zaawansowane technologicznie roboty spawalnicze, które można dowolnie programować i tym samym dostosować do konkretnych potrzeb oraz spawanych obiektów.

Odpowiednio skonfigurowane urządzenie wykona spoiny precyzyjnie, utrzymując właściwą prędkość oraz podążając wytyczoną ścieżką. Bez jakichkolwiek przestojów, braku ryzyka straty materiału czy obniżenia jakości produkcji. Co więcej, spawanie zrobotyzowane umożliwia wykorzystanie różnych technik i metod, jak MIG, TIG, spawanie łukowe czy punktowe. Dzięki temu sprawdza się w każdej dziedzinie przemysłu i może być wsparciem dla wszystkich przedsiębiorstw – bez względu na rodzaj spawanych obiektów czy warunki pracy.

Co można spawać robotem?

Części do maszyn i stalowe elementy mebli, podzespoły w wielu dziedzinach produkcji oraz wiele innych elementów. W efekcie robot do spawania sprawdzi się w branży meblarskiej, przemyśle elektronicznym, motoryzacji, zakładach obróbki metali i wielu innych przedsiębiorstwach.

Najważniejsze zalety spawania zrobotyzowanego to:

 •   doskonała jakość spoin;
 •   wysoka wydajność;
 •   powtarzalność;
 •   przyspieszenie procesu spawania;
 •   wyeliminowania przestojów, błędów i strat materiałów;
 •   ograniczenie kosztów zatrudnienia;
 •   zwiększenie bezpieczeństwa prac;
 •   elastyczność i możliwość dostosowania robota spawającego do potrzeb przedsiębiorstwa.

Nowoczesne roboty spawające Easy Robots

Podążając za ciągle zmieniającym się potrzebami rynku oraz rozwojem wszelkich gałęzi produkcji, opracowaliśmy zaawansowane technologicznie stanowiska wyposażone w roboty do spawania wraz z dedykowanym modułem uczenia. Umożliwiają one spawanie dowolnych kształtów odmiennymi technikami, a także tworzenie różnych, nawet najbardziej skomplikowanych ścieżek spawania.

Polecamy dostosowane do indywidualnych potrzeb zrobotyzowane stanowiska oraz cele spawalnicze, do których obsługi nie są wymagane wysokie kwalifikacje i doświadczenie pracowników. Wystarczy krótkie szkolenie, by obsługa stanowiska była efektywna i by zwiększyć tempo oraz jakość procesu spawania!

 

CHCESZ POZNAĆ WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI NASZYCH STANOWISK SPAWAJĄCYCH?

LEAVE YOUR DATA
WE WILL CONTACT YOU

  * informacje obowiązkowe

  Zaznaczenie poniższych zgód jest dobrowolne, uzyskanie zgody umożliwi firmie Easy Robots sp. z o.o., przesyłanie informacji o aktualnych ofertach i promocjach dotyczących swoich produktów. Zgoda może być zawsze odwołana poprzez wysłanie e-mail na adres: info@lorries.co. W przypadku braku zaznaczenia zgód skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia warunków ewentualnej dalszej współpracy.

  1. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Easy Robots sp. z o.o., informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany przez mnie adres e-mail

  TAKNIE

  2. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Easy Robots sp. z o.o., informacji handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (telefon, Internet) oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z przepisami prawa telekomunikacyjnego

  TAKNIE

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO) informuję, iż:
  1. Administratorem Danych jest: Easy Robots Sp. z o.o., ul. Gdyńska 32, 26-600 Radom, Regon 381032861.
  2. Dane mogą być zbierane podczas korzystania z serwisu poprzez analizę logów dostępowych oraz przy wysłaniu wiadomości e-mail przez użytkownika do Administratora Danych – w celu technicznym, statystycznym oraz rozpatrzenia zapytania lub przesłania oferty - marketing (art.6 ust.1 lit.f RODO – prawnie uzasadniony interes administratora).
  3. Dane osobowe będą udostępnianie podmiotom zarządzającymi stroną www, podmiotom świadczącym obsługę informatyczną oprogramowani stosowanych przez Administratora oraz podmiotom upoważnionych na podstawie przepisów prawa.
  4. You have the following rights:
  a. prawo dostępu do treści danych (zgodnie z art. 15 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  b. prawo do sprostowania danych (zgodnie z art. 16 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  c. prawo do usunięcia danych (zgodnie z art. 17 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  d. prawo do ograniczenia przetwarzania danych (zgodnie z art. 18 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  e. prawo do przenoszenia danych (zgodnie z art. 20 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  f. prawo do wniesienia sprzeciwu (zgodnie z art. 21 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych);
  g. prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
  h. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych Panią / Pana dotyczących narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
  5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowego korzystania ze niniejszej strony www i uzyskania odpowiedzi na zapytanie.
  6. Podane przez Pana/Panią informacje podlegają zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym o profilowaniu.
  7. The data will not be transferred to a third country or an international organization.
  8. Dane będą przechowywane do czasu zgłoszenia sprzeciwu co zgłoszenia danych.
  W sprawach związanych z ochroną danych osobowych w prosimy o kontakt z wyznaczonym Inspektorem Danych Osobowych Panem Pawłem Strzałkowskim, poprzez wysłanie maila na adres: info@easyrobots.eu.

  CZYTAJ WIĘCEJ...
  MNIEJ...

  Porozmawiaj z nami
  Czat z Firmao.pl CRM